Nauja tiesioginio režimo priemonė mažoms ir vidutinėms įmonėms, vykdančioms veiklą Kinijoje: įstatymų duomenų bazė

Informacija apie teisinius reikalavimus yra viena svarbiausių sąlygų priimant tinkamus sprendimus bet kokiame versle. Kinijos, kaip ir bet kurios kitos, teisinės sistemos praktinis taikymas reikalauja profesionalios teisinės pagalbos, tačiau susipažinimas su pagrindiniais užsienio investicijų ir prekybos teisės aktais gali padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) orientuotis Kinijos rinkoje galiojančiuose reikalavimuose, palengvinti veiklos srities formulavimą ir derybas su patarėju teisės klausimais.

Europos Sąjungos mažų ir vidutinių įmonių centro (angl. The EU SME Centre) teisininkai surinko 40 įstatymų ir reglamentų, kurie susiję su verslo vykdymu Kinijoje, ir sukūrė duomenų bazę, siekdami pristatyti Kinijos užsienio investicijų ir prekybos teisės aktus. Duomenų bazė suskirstyta į septynias sritis: užsienio investicijos, tarptautinė prekyba, užsienio valiutos administravimas, mokesčiai, darbo teisė, vizų politika ir franšizė.

Tai nėra išsamus ir galutinis minimų temų teisės aktų sąvadas, todėl kiekvienu konkrečiu atveju būtina konsultuotis su Europos Sąjungos mažų ir vidutinių įmonių centro specialistais arba kitais kvalifikuotais teisininkais.

Duomenų bazę rasite: http://www.eusmecentre.org.cn/content/law-database

Enterprise Europe Network partneriai Kinijoje: http://een.ec.europa.eu/about/branches/CN

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas