Laikykime Europą aukščiausioje vietoje tarp užsienio turistų

Tarptautinės komunikacijos kampanija šiuo metu itin pabrėžia kultūros paveldo įvairovę ir natūralų Europos grožį, kuris yra prieinamas bet kuriuo metų laiku. „Europa – kai būsi pasiruošus“ kampanija, kuri bus vykdoma nuo 2012 metų galo iki 2013 metų gruodžio mėn., primena turistams atrasti senąjį žemyną ir mėgautis kelionių patirtimi.

„Europoje yra daugybė neatrastų vietų“, – sako Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani, kuris yra atsakingas už pramonę ir verslumą. „Europoje bus siūloma išbandyti teminius paketus ir kelionės maršrutus, kurie apima visus keturis ES kampus. Tai yra religinio pobūdžio turai, ES ir regioniniu mastu, kultūros paveldo ir gastronomijos temomis, pavyzdžiui, vyno ir alyvuogių aliejaus maršrutai, taip pat bus siūloma aplankyti istorijos ir gamtos paveldus, kurie yra įtraukti į UNISECO pasaulio paveldo sąrašą. Maža to, yra lengva keliauti po Europą, kai yra viena valiuta, atviros sienos, gerai suplanuota infrastruktūra ir užtikrinamos keleivių teisės. Be abejonės, tai yra puiki patirtis atrasti turtingą Europos paveldą ir nuostabų jos grožį „.

Su žinomų kelionių rašytojų ir žurnalistų bendradarbiavimu, kampanija siekia pademonstruoti plačias ir unikalias galimybes, kurias Europa gali pasiūlyti užsienio turistams. Pirmoji patirtis, kuri plinta nuotraukomis ir nufilmuotais vaizdais internete, viešai pasidalinta patirtimi, žurnalais ir įvairiomis interneto svetainėmis, atveria duris į nepamirštamus vaizdus ir neatrastus kelius Europoje.

„Europa – kai būsi pasiruošus“ kampanija, kuri yra finansuojama Europos Komisijos, bus organizuojama bendradarbiaujant su Europos turizmo komisija (ETC), kuri koordinuoja tarptautinį turizmą Europoje. Kampanija yra skirta sukurti valstybių narių ir Europos turizmo pramonės pridėtinę vertę reklaminėje veikloje.

Pagrindiniai turizmo skaičiai

Turizmas užima svarbią vietą, kuriant ekonomikos kilimą Europoje. Į ES šalis atvyksta daugiau nei 39% pasaulio turistų, todėl Europa yra vienas lankomiausių žemynų.

2011 metais Europos turizmo pramonė užfiksavo teigiamą kilimą daugumoje ES šalių, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2010 m. Šią tendenciją patvirtina nakvynių viešbučiuose ir panašiose apgyvendinimo įstaigose procentas, bei grynojo užimtumo rodiklis. Lyginant su ankstesniais metais, 2011 m. vasaros sezono metu buvo praleista beveik 35 mln. daugiau naktų (+4,8%) viešbučiuose ir panašiose įstaigose. Didžiausias augimas buvo užfiksuotas Bulgarijoje (21,1%), Rumunijoje (17,5%) ir Lietuvoje (16,8%). ES turizmo pramonė sukuria daugiau kaip 5% ES BVP, ir apie 1,8 mln. įmonių sukuria apie 9,7 milijonų darbo vietų.

Daugiau informacijos (anglų kalba)http://ec.europa.eu/enterprise/magazine/articles/competitiveness-energy-environment/article_11058_en.htm

Informaciją parengė:
Gintarė Žalneriūnaitė
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkė