Komercinės paslaptys: inovacijų apsauga nuo šnipinėjimo

 

Constance Le Grip viliasi, kad nauja direktyva apsaugos verslo ir universitetų pažangiąją patirtį ir kartu užtikrins žiniasklaidos teisę gauti informaciją.

Teisės reikalų komitetas ketvirtadienį pritarė direktyvai, kuria siekiama nustatyti minimalius europinius standartus dėl komercinių paslapčių ir konfidencialios informacijos apsaugos. Tai padės užtikrinti didesnį teisinį aiškumą ir sklandesnį vidaus rinkos veikimą. Kartu siekiama užtikrinti žiniasklaidos laisvės apsaugą. Daugiau apie naujas taisykles sužinosite pažiūrėję „EuroparlTV“ interviu su EP nuomonę šiuo klausimu parengusia Constance Le Grip (Europos liaudies partija, Prancūzija).

„Direktyva skirta apsaugoti inovacijų kūrimą Europoje, – pažymėjo EP pranešėja Constance Le Grip. – Mūsų konkurencingumas, inovacijos ir moksliniai tyrimai sukuria labai svarbią pridėtinę vertę darbo vietų kūrimui, ekonomikos vystymuisi ir sklandžiam vidaus rinkos veikimui.“

Dėl naujų taisyklių preliminariai sutarta su ES Taryba, todėl jas patvirtinus EP sesijoje nebeliks kliūčių joms įsigalioti.