Kokie pokyčiai laukia siūlančių ir perkančių keliones internetu?

EP pranešėja Birgit Collin–Langen
EP pranešėja Birgit Collin–Langen

Europos Parlamento ir ES Tarybos derybininkai praeitą savaitę preliminariai sutarė dėl daugiau nei prieš porą dešimtmečių patvirtintos Kelionių paketų direktyvos atnaujinimo. Ši reforma užtikrins ne tik gatavų kelionės paketų iš katalogo, bet ir, pavyzdžiui, internetu įsigytų „susietų“ kelionės paslaugų pirkėjų teises. Apie tai kalbėjome su EP nuomonę šiuo klausimu parengusia Birgit Collin–Langen (Europos liaudies partija, Vokietija).

Kokie pagrindiniai pokyčiai laukia užsisakant kelionės paslaugas?

Kelionių paketų pirkėjai prieš sutarties pasirašymą turės gauti aiškią informaciją apie jų teises. Jiems taip pat bus užtikrinta apsauga susiklosčius ypatingoms aplinkybėms [pavyzdžiui, išsiveržus ugnikalniui]. Tokiu atveju jie įgytų teisę į papildomą nakvynę iki 3 naktų viešbutyje, kurią padengtų kelionės organizatorius.

Be to, klientai galės atsisakyti kelionės pasiūlymo, jei kaina bus padidinta daugiau nei 8 proc.

Kaip naujosios taisyklės paveiks Europos kelionių rinką?

Jos užtikrins, kad tiek tradiciniams, tiek ir internetu prekiaujantiems tiekėjams būtų sudarytos vienodas konkurencijos sąlygos.

Ką išskirtumėte kaip pagrindinį dalyką, kurį Parlamentui pavyko pasiekti derybose su ES Taryba?

Mums pavyko pasiekti, kad į paketo apibrėžimą patektų ir vienu kartu internete iš atskirų tiekėjų įsigyjamos paslaugos, susietos hipersaitais.

Pavyzdžiui, pirkdami lėktuvo bilietą, jūs užsisakote viešbutį ar išsinuomojate automobilį naudodamiesi lėktuvo bilietų pirkimo svetainėje esančiais saitais, kurie nurodė šias papildomas paslaugas.

Tokiu būdu įsigytos paslaugos taip pat bus laikomos paketu ir joms galios tokia pati apsauga kaip ir tradiciniams kelionių paketams „iš katalogo“.