Kaune įvyko šeštoji Enterprise Europe Network metinė konferencija

Kaune antrą kartą organizuota Enterprise Europe Network metinė konferencija tarptautinio verslo plėtros tema sukvietė verslininkus norinčius pradėti arba padidinti savo prekybos mastus.

Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklo) metinė konferencija organizuojama kiekvienais metais nuo pat tinklo įkūrimo ir šiais metais Kaune jau buvo šeštoji. Šiais metais konferencija buvo išskirtinė tuo, kad konferencijos metu buvo ne tik pristatomos tinklo veiklos, bet kartu ir parodomas tikrasis darbas, kurį tinklo ekspertai visoje Lietuvoje atlieka kiekvieną dieną, t.y. padeda Lietuvos verslininkams susirasti partnerius užsienyje organizuodami įmonių misijas, kosultuodami ir pateikdami įmones dominančią informaciją.

Projekto vadovas - koordinatorius Aivaras Knieža skaito pranešimą

Pirmojoje konferencijos dalyje Tinklo ekspertai Aivaras Knieža, Rita Baidokaitė iš Kauno Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmų bei Gytis Junevičius iš Lietuvos Inovacijų Centro pristatė Tinklo veiklą ir kokią naudą tai gali teikti įmonėms, Kauno regiono konkurencinį pranašumą ir regiono plėtros tendencijas. Kviestinis pranešėjas Dr. Darius Šilingas iš No Magic Europe pristatė įmonės tvarios tarptautinės plėtros gerąją praktiką. Pranešimo metu pateiktos įžvalgos turėjo priversti susimastyti apie tvarią įmonės tarptautinės plėtros strategiją ne vieną konferencijos dalyvį. Antroji kviestinė ekspertė p. Lina Surplienė iš PricewaterhouseCoopers pateikė pasaulines darbo užmokesčio kitimo tendencijas iki 2030 pagal  PricewaterhouseCoopers atliktą pasaulinį tyrimą. Viena iš pagrindinių pranešimo įžvalgų yra ta, kad darbo užmokesčio dydžių skirtumas tarp skirtingų pasaulio regionų mažėja, o įmonėms darančioms investicijas jau dabar darbo užmokestis nėra svarbiausias veiksnys renkantis kurioje rinkoje investuoti.

Konferencijos antra dalis buvo paskirta praktinei Tinklo veiklai – buvo organizuojamos individualios konsultacijos įmonėms pagal iš anksto sudarytą grafiką. Enterprise Europe Network ekspertai atliko 18  konsultacijų tarptautinės verslo plėtros, paramos iš struktūrinių ES fondų ir Švedijos rinką temomis.

Projekto partneriai iš Švedijos konsultuoja Lietuvos įmones

Šių metų konferencija buvo išskirtinė ir tuo, kad joje dalyvavo Švedijos ir Lenkijos įmonės, kurios atvyko į Tinklo partnerio Kauno Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmų ir partnerių iš Švedijos, ALMI Företagspartner, ir Lenkijos, Podlaska Regional Development Foundation, organizuotą įmonių misiją. Misijos metu buvo organizuojami individualūs įmonių susitikimai, kuriuose dalyvavo 3 Švedijos, 2 Lenkijos ir 13 Lietuvos įmonių.

Kitais metais Tinklo metinė konferencija bus organizuojama Vilniuje, tačiau kaip ir kiekvienais metais į konferenciją yra kviečiamos visos Lietuvos įmonių atstovai norintys pradėti arba puoselėti savo įmonės eksportą arba pasinaudoti tinklo paslaugomis.

Norite pradėti tarptautinę verslo plėtrą, ieškote partnerių užsienyje arba norite sužinoti specifinę situaciją Jus dominančioje šalyje – kreiktiės į artimiausią Enterprise Europe Network partnerį.

Aivaras Knieža
Projekto vadovas – koordinatorius
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai