Išsami pažintis su Vokietijos rinka

Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (Vilniaus PPAR), 2016 m. gegužės 17 d. surengė seminarą „Vokietijos rinka – plačios galimybės Lietuvos įmonėms“.

 

Išsamią informaciją apie Vokietijos ir Lietuvos ekonominį bendradarbiavimą pateikė Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje rinkotyros specialistė Simona Gailiūtė.
Ji pabrėžė, kad Vokietija yra svarbi Lietuvos prekybos ir investicijų partnerė: pagal importo apimtis – 2 vieta, pagal eksporto apimtis – 4 vieta ir 3 vieta pagal tiesioginių investicijų dydį. Iš viso Lietuvoje investuota 1,2 mlrd. eurų. Lietuvių verslininkai siūlo Vokietijos rinkai maistą ir gėrimus, chemijos produktus, mašinas ir elektroniką, baldus, medieną. Vokiečiai eksportuoja į mūsų šalį mašinas ir mechaninius įrengimus, transporto priemones, chemijos produktus, maistą ir gėrimus.
S. Gailiūtė taip pat pristatė žengimo į Vokietijos rinką būdus, verslo kultūros ir komunikacijos ypatumus.

 

Apie įmonių steigimą Vokietijoje, jų teisines formas bei Vokietijos prekybos ir pramonės rūmų paslaugas įmonėms pranešimą perskaitė Ostbrandenburgo prekybos ir pramonės rūmų tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Tomas Heršelmanas (Thomas Herrschelmann).
Investuotojų centro Ostbrandenburg (ICOB) projekto vadovė Irina Kania pristatė Berlyno-Brandenburgo regioną bei Europos miestą dvynį, apimantį Frankfurtą prie Oderio (Vokietijoje ir Slubice (Lenkijoje).  Brandenburgo regionas yra svarbus tuo, kad 70 proc. visų krovinių iš Rytų į Vakarus patenka per Frankfurtą, čia veikia intermodalinis koridorius, kuriuo keliauja kroviniai į daugelį Vakarų Europos uostų. Brandenburgo vyriausybė, siekdama paskatinti MVĮ steigimąsi, suteikia subsidijas iki 40 proc. įrengimų įsigijimo, patalpų nuomos ir kitų tinkamų išlaidų vertės.
Didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė UAB „Rhenus svoris“ generalinio direktoriaus Arūno Bertašiaus pranešimas apie verslo Vokietijoje ypatumus. UAB „Rhenus svoris“ yra vokiško kapitalo įmonė, teikianti logistikos paslaugas.

Pasibaigus pranešimams dalyviai dar individualiai konsultavosi su prelegentais jiems rūpimais klausimais.

 

Pranešimai

 

Vokietijos ir Lietuvos ekonominiai ryšiai, jų plėtros galimybės
Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje Lietuvos biuro atstovė Simona Gailiūtė

 

Investavimo galimybės sostinės Berlyno-Brandenburgo regione – Vidurio ir Rytų Europos rinkų sandūroje:

Verslo sąlygos ir investicijų galimybės Vokietijoje, paslaugos įmonėms
Ostbrandenburgo prekybos ir pramonės rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Thomas Herrschelmann;

 

Lengvatos investuotojams ir geriausi užsienio investicijų pavyzdžiai Frankfurte prie Oderio
Investuotojų centro Ostbrandenburg (ICOB) projektų vadovė Irina Kania