Išgyvenimo sąlyga: arši konkurencija ar partnerystė?

Technologijų pažanga šiandien leidžia bendrauti su pasauliu realiu laiku, čia ir dabar ieškoti naujų idėjų, dalintis patirtimi, megzti partnerystės ryšius. Jau nuo 2008 m. veikia Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. EEN – Europe Enterprise Network), kuris buvo įsteigtas Europos Komisijos iniciatyva pagal sąjunginę bendrąją Konkurencingumo ir inovacijų programą.

EEN (www.paramaverslui.eu ) – tai didžiausias verslo paramos tinklas Europoje, veikiantis 45-iose valstybėse. Čia sukaupta plati technologijų duomenų bazė, leidžianti Lietuvos įmonėms surasti reikiamus technologinius sprendinius arba įmonėje sukurtus sprendinius pasiūlyti Europos rinkai. Tai puiki terpė mokslo ir verslo partnerystei, nes čia suplaukia tūkstančiai naujų išradimų su įvairiais jų komercinio realizavimo rinkoje pasiūlymais.

Užsiprenumeravę technologinių pasiūlymų naujienas pagal savo verslo specifiką, įmonės turi galimybę nuolat susipažinti su naujausiomis rinkai siūlomomis naujovėmis. Praktinė patirtis rodo, kad tokio pobūdžio naujienas, kurios „kvepia“ pokyčiais organizacijoje, geriausia užsiprenumeruoti pačiam įmonės vadovui-savininkui. Pasak prof. Povilo Zakarevičiaus, pokyčių, kaip įvairaus turinio ir tipo inovacijų organizacijose realizavimas gana dažnai sutinka kliūtis ir darbuotojų pasipriešinimą, todėl verslui aktualios naujienos gali vadovo akių ir ausų tiesiog nepasiekti.

Norėdami Europos verslo ir inovacijų tinkle paskelbti savo technologinį pasiūlymą ar technologinę užklausą ir visais kitais kilusiais klausimais susisiekite su Lietuvos inovacijų centro konsultantais.