Graikijos alyvuogių aliejaus gamintojo eksporto plėtra

Taso saloje, Graikijoje, Tyrologos šeima, kurią sudaro keturi medicinos daktarai, du inžinieriai ir mokytoja, parduoda ekologiškas alyvuoges ir susijusius gaminius, naudodamiesi įmonės „Vieltha“ paslaugomis. Padedant Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklui), dabar jie eksportuoja savo gaminius į keletą šalių. Ieškodami naujų rinkų, Tyrologos šeima kreipėsi į Enterprise Europe Network (ES dalinai finansuojamas mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) rėmimo tinklas) priklausančią vietinę organizaciją. „Mes peržiūrėjome susijusius teisės aktus ir pakvietėme juos sudalyvauti pagrindinėse Europos mugėse“, – sako Enterprise Europe Network tarptautinių ryšių koordinatorė Olga Kazianis, dirbanti Šiaurės Graikijos Kavala rūmuose, vienoje iš beveik 600 tinklo partnerių organizacijų, kurios padeda MVĮ 51 šalyje vykdyti plėtrą užsienio rinkose. 2009 m. Rūmai įmonei „Vieltha“ organizavo susitikimą su verslininku iš Rumunijos, Enterprise Europe Network verslo misijos į Kavala metu. Verslininkas Lucian Anghel Bukarešte vadovauja turizmo agentūrai, kuri parduoda Viduržemio jūros regiono maisto produktus internetinėje svetainėje. „Tai puikus būdas sudominti būsimus klientus besidominčius mažai žinomomis vietomis, kur gaminami aukštos kokybės žemės produktai“, – sako L. Anghel.
Įmonės nutarė bendradarbiauti, ir dabar L. Anghel parduoda įmonės „Vieltha“ naudingą širdžiai alyvuogių aliejų savo portale. „Enterprise Europe Network dėka mes dabar eksportuojame į Rumuniją, taip pat Japoniją, Prancūziją, Šveicariją, Belgiją ir Vokietiją“, – teigia kardiologas ir įmonės „Vieltha“ generalinis direktorius dr. Argiris Tyrologos.
Rumunijoje L. Anghel toliau bendradarbiauja su vietine Enterprise Europe Network organizacija, nes užsiima savo verslo plėtra. „Mes visada pasiruošę jiems padėti“, – užtikrina Enterprise Europe Network konsultantas Florin Lianu, dirbantis Rumunijos elektronikos ir programinės įrangos pramonės asociacijoje. „Padedant Enterprise Europe Network, pradėjome eksportuoti į Graikiją, Japoniją, Prancūziją, Šveicariją, Belgiją ir Vokietiją“, – teigia L. Anghel.
Daugiau Graikijos įmonių sėkmės istorijų galite rasti:
http://www.enterprise-hellas.gr/dotAsset/14527.pdf
Daugiau sėkmės istorijų galima rasti:
http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/success-stories/list

Informaciją parengė:

Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas