Europos Sąjungos importuotojams ir eksportuotojams taikomi medinės pakavimo medžiagos (MPM) reikalavimai

Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (Vilniaus PPAR), bendradarbiaudamas su Valstybine augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, š. m. vasario 25 d. (antradienį) organizavo nemokamą seminarą „Reikalavimai Europos Sąjungos importuotojams ir eksportuotojams: medinė pakavimo medžiaga (MPM)“.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Fitosanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaclovas Kučinskas supažindino seminaro dalyvius su medinei pakavimo medžiagai taikomais tarptautiniais reikalavimais, demonstruodamas pavyzdžius paaiškino medinės pakavimo medžiagos ženklinimo taisykles ir daromas klaidas, remdamasis konkrečiais atvejais papasakojo apie medinės pakavimo medžiagos gamyboje, prekyboje ar taisyme pasitaikančias nesąžiningas priemones, jų požymius bei kylančius pavojus dėl kenksmingų organizmų plitimo, informavo ne tik apie taikomas sankcijas, bet ir apie teikiamą pagalbą įmonėms siekiant išvengti keblumų ateityje.

Seminare dalyvavo 14 įmonių atstovai, kurie aiškinosi tarptautinėje prekyboje pasitaikančius netinkamus medienos, naudojamos medinei pakavimo medžiagai, apdirbimo ar jos apdorojimo būdus, taip pat netinkamo ženklinimo problemas ir jų poveikį verslui.

Seminaro pranešimai patalpinti tinklalapyje „WeTransfer“ ir bus prieinami iki š. m. kovo 5 d. Norint atsisiųsti, spauskite žemiau esančią nuorodą, atsidarius tinklalapiui „I agree“ ir „Download“:

http://we.tl/lJUqdJcBYL