Europos Sąjungoje aplikacijų sektorius per penkis metus išaugo nuo 0 iki vieno iš svarbiausių sektorių

2018 metais aplikacijų (angl. App) sektorius gali įdarbinti 4,8 mln. žmonių ir sukurti 63 milijardų eurų ekonomiką. Remiantis Europos Komisijos užsakymu GIGAOM ir NUI Galway atliktu tyrimu, aplikacijų kūrėjai yra pasiruošę užimti didžiausią rinkos dalį pasaulyje. Šiuo metu ES ir Šiaurės Amerika užima po 42 proc. pasaulinės aplikacijų rinkos. Nors ateitis šioje srityje yra šviesi, mokslininkai išsakė nuogastavimus dėl įgūdžių, ryšio stokos ir susiskaldymo tarp skirtingų platformų.

Tyrimas atskleidžia, kad ES šalių žaidimų aplikacijų kūrėjai pirmauja pasaulyje: 28 ES pirmaujančios įmonės sukūrė 40 proc. iš 100 populiariausių aplikacijų ES ir JAV rinkose. Trys iš penkių didžiausių įmonių yra įsikurę Europoje, tai 1 pagal dydį – king.com ; 2 – Supercell ir 5 – Rovio.

Galimos kliūtys ateityje

Europoje įsikūrę verslininkai susiduria su reikiamų įgūdžių turinčių darbuotojų stoka. Daugiau nei 30 proc. įmonių teigia, kad aplikacijų kūrėjų mokymas yra pasenęs, o jų kūrėjai ir įmonių vadovai dažnai pritrūksta vadybinės kompetencijos.

Tyrimas taip pat atskleidė pagrindinius butelio kaklus, kurie stabdo sektoriaus greitesnę plėtrą. Daugelis šios srities ekspertų norėtų, kad 4G sklaida didėtų didesniais tempais. Plėtrą taip pat apsunkina suderinamumo tarp skirtingų platformų, tokių kaip Android, iOS, Facebook trūkumas. Didžioji dalis aplikacijų kūrėjų skundžiasi tuo, kad jie yra priklausomi nuo platformų kūrėjų, kurie yra įsikūrę JAV, o tai stipriai įtakoja kūrėjų pelno maržą.

Daugiau informacijos: ec.europa.eu

 

Aivaras Knieža
Projekto vadovas – koordinatorius
Europos verslo ir inovacijų tinklas