Europoje pradedama informacinė kampanija skirta kovai su vėluojančiais atsiskaitymais

Visoje Europos Sąjungoje dažnai pasitaiko, kad vėluoja atsiskaitymai. Tai dažnai tampa įmonių bankrotų priežastimi, prarandamos darbo vietos ir patiriami didžiuliai nuostoliai.
Vėluojantys atsiskaitymai yra didžiulė bendrosios rinkos kliūtis, kuri galiausiai gali iškraipyti konkurencingumą. Dėl šios priežasties didėja administracinė ir finansinė našta įmonėms, užsiimančioms tarptautine prekyba. Šią naštą labiausiai pajaučia smulkios ir vidutinės įmonės ir amatininkai. Nepaisant to, kad buvo sukurta šią situaciją turėjusi suvaldyti ES direktyva (2000/35/EC), vėluojantys atsiskaitymai verslo srityje yra dažna įmonių taikoma praktika.
Kadangi vėluojantys atsiskaitymai stipriai įtakoja verslą ES šalyse bei kenkia bendram ES konkurencingumui, 2011 vasario 16 buvo priimta nauja direktyva (2011/7/EU), kuri padės kovoti su įmonėmis, vėluojančiomis atsiskaitinėti. Ši nauja direktyva į nacionalinę šalių teisę turės būti įdiegta per du metus, t.y. iki 2013 Kovo 16 d.
Visose ES šalyse vyks informaciniai renginiai, kurie supažindins su pakitimais šioje srityje.Lietuvoje šis renginys planuojamas 2013 birželio 11 d.
Daugiau informacijos apie iniciatyvą ir planuojamus renginius rasite čia… 
Projekto vadovas – koordinatorius
Europos verslo ir inovacijų tinklas