EURES – galimybė darbdaviams susipažinti su ieškančiųjų darbo visose ES šalyse gyvenimo aprašymais

Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino naujas Europos užimtumo tarnybos (EURES) taisykles. Jos leis automatiškai susieti darbo ieškančių asmenų gyvenimo aprašymus su laisvomis darbo vietomis. Be to, visų ES valstybių užimtumo tarnybų skelbimai taps prieinami viename interneto portale.

EURES yra ES šalių užimtumo tarnybų tinklas, kuris padeda keistis informacija apie laisvas darbo vietas ES valstybėse.

Su ES Taryba jau suderintos reformos tikslas – užtikrinti geresnes darbo vietų ir darbuotojų paieškos paslaugas visoje Europoje, paskatinti darbo jėgos judumą ir išvengti situacijų, kai vienose šalyse stebimas didelis nedarbo lygis, o kitose trūksta darbuotojų.

Naujosios taisyklės leis automatiškai susieti darbo ieškančių asmenų gyvenimo aprašymus su laisvomis darbo vietomis. Ši paslauga turės būti nemokama, taip pat prieinama neįgaliesiems. Be to, visų ES valstybių užimtumo tarnybų skelbimai taps prieinami EURES interneto portale.

EP pavyko užtikrinti, kad į EURES tinklą būtų įtrauktos ir privačios organizacijos, o pasienio regionai gautų daugiau informacijos apie laisvas darbo vietas skirtingose ES šalyse. Atsižvelgiant į ES valstybių švietimo sistemų ir darbo rinkos politikos skirtumus, valstybėms suteikta teisė neskelbti EURES tinkle informacijos apie pameistrystes ar stažuotes.

„Kai kuriose ES šalyse yra labai didelis nedarbas, o kitur pilna laisvų darbo vietų, nes nerandama kvalifikuotų darbuotojų. Išplėstas EURES tinklas padės tūkstančiams darbo ieškančių žmonių rasti darbą, o šimtams darbdavių – reikiamus darbuotojus“, – pažymėjo EP pranešėjas Heinz K. Becker (Europos liaudies partija, Austrija).

Naujosioms taisyklėms pritarė 576 EP nariai, 56 nepritarė, o 21 susilaikė.

Papildoma informacija

EURES – tai Europos Komisijos ir ES valstybių bei Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklas, įsteigtas 1993 m. Jame keičiamasi informacija apie laisvas darbo vietas ir gyvenimo bei darbo sąlygas. Kasmet per šį tinklą įdarbinama apie 150 tūkst. žmonių.

Nuoroda : 20160223IPR15436

 

 

Susisiekti
       Janez VOUK

         Gediminas VILKAS

  • Press Officer
    COMM – PRESS
  • Telefono numeris(+32) 2 28 46396 (BXL)
  • Telefono numeris(+33) 3 881 64504 (STR)
  • Mobilaus telefono numeris(+32) 498 98 33 30
  • El. pašto adresas gediminas.vilkas@europarl.europa.eu