Enterprise Europe Network atveria vartus smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms į Kiniją ir Pietų Korėją

Praėjusią savaitę vykusios trečiosios metinės konferencijos Antverpene (Belgija) metu Enterprise Europe Network (liet. Europos verslo ir inovacijų tinklas) paskelbė Kinijoje ir Pietų Korėjoje atidaręs 15 kontaktinių centrų, kurie padės smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms (SVĮ) įžengti į patrauklias rinkas. Europos Komisijos viceprezidentas Antonio Tajani pabrėžė, kad už ES sienų veikiančių įmonių konkurencija dėl finansinės krizės labai išaugo. SVĮ reikia daugiau atvirų rinkų ir teisingos konkurencijos siekiant tapti konkurencingomis. Šiandien ES 25% smulkaus ir vidutinio verslo užsiima eksportu ir tikimasi, kad ši dalis turėtų smarkiai išaugti.

Siekiant sutikti paramą SVĮ, kurios nori veikti užsienyje, tinklas plečiasi į Aziją, sukurdamas papildomus kontaktų centrus Kinijoje bei toliau numatyta plėstis į Japoniją. Šiuo metu tinkle veikiančios 589 organizacijos 47-iose šalyse, įskaitant visas 27-ias ES valstybes nares, yra inovatyvus ir unikalus kanalas, teikiantis paramą SVĮ vykdančioms verslo plėtrą.

Šiuo metu Kinijoje , įskaitant Guangdžou, Ksiameną ir Hangdžou miestus, veikia 10 tinklo partnerių organizacijų ir 5-ios tokios organizacijos Pietų Korėjoje. Nuo tinklo veiklos pradžios 2008 m. jau daugiau kaip 2 mln. Europos įmonių, vykdydamos plėtrą užsienyje, pasinaudojo jo paslaugomis, kaip pateikta pavyzdyje:

Kai Švedijos šokolado gamintoja norėjo plėsti veiklą Kinijoje, ji kreipėsi į Enterprise Europe Network organizaciją savo šalyje ir kartu jos surado tinkamą verslo partnerį, per kurį įmonė platino savo produkciją ir reklamavo firmos ženklą. Šiuo metu Švedijos įmonė Kinijoje kuria pardavimų skyrių.

Daugiau apie tinklo teikiamas paslaugas verslui www.paramaverslui.eu