Elektronikos įmonė įgauna pagreitį su Enterprise Europe Network

Prireikė tik vieno skambučio į Enterprise Europe Network ir įmonė „GEA Buzet“ iš mažo šeimos verslo jau tampa tarptautine.
Šiaurės Kroatijoje, Istrijos pusiasalyje, įsikūrusioje įmonėje dirba 4 žmonės, kurie gamina ir parduoda elektros lizdus, jungiklius ir susijusias prekes.
Siekdamas plėtoti savo prosenelio 1967 m. įkurtą verslą, savininkas Elvis Vivoda kreipėsi į vietinį Enterprise Europe Network biurą Zagrebe, veikiantį Kroatijos prekybos rūmuose. Enterprise Europe Network dirba daugiau nei 3 tūkstančiai specialistų 52 šalyse, kurie padeda mažoms ir vidutinėms įmonėms patekti į naujas rinkas. Enterprise Europe Network tarptautinių ryšių specialistė Jelena Ravlic padėjo paruošti ir patalpino „GEA Buzet“ įmonės aprašymą ir verslo partnerių paieškos formą Enterprise Europe Network duomenų bazėje, kurioje jau yra pasiskelbusios virš 10 tūkst. įmonių. „Mes padedame verslui užmegzti gerus santykius su rimtais ir patikimais verslo partneriais ir būname šalia tol, kol reikia mūsų pagalbos“, – teigia J. Ravlic. Šiuo atveju Enterprise Europe Network rado „GEA Buzet“ verslo partnerį Turine – Enterprise Europe Network darbuotojos Martos Elia klientę Pjemonto prekybos rūmų sąjungoje – įmonę „COIM“. Pastaroji įmonė taip pat gamina šviesos jungiklius ir su jais susijusią įrangą.
Įmonės pasirašė sutartį ir įmonė „COIM“ pradėjo tiekti dalis, kurios surenkamos Kroatijoje. Įmonė „GEA Buzet“ planuoja surinktus gaminius pardavinėti Kroatijoje, o vėliau ir visame Balkanų regione. „Mes tapsime konkurencingesni savo šalyje ir užsienio rinkose. Per metus ar du mūsų eksportas neabejotinai turėtų viršyti importą“, – sako „GEA Buzet“ savininkas Elvis Vivoda.

 

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas