Daliniam palūkanų kompensavimui papildomai skirta 1,65 mln. eurų

Daliniam palūkanų kompensavimui papildomai skirta 1,65 mln. eurų

Ūkio ministerija kviečia smulkiojo ir vidutinio verslo atstovus toliau naudotis dalinio palūkanų kompensavimo galimybe – daliniam palūkanų kompensavimui papildomai skirta 1,65 mln. eurų. Subsidijos suma gali siekti iki 95 proc. kredito įstaigai sumokėtų palūkanų.

„Įmonės galės gauti kompensacijas už palūkanas, sumokėtas iki 2015 m. rugsėjo 30 d., arba iki kol baigsis priemonei skirtos lėšos. Planuojame, kad iš šių grįžusių lėšų sumokėtas palūkanas galės kompensuoti apie 350 įmonių. Tikimės, kad ši lengvata padės smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams sumažinti verslo išlaidas ir padidins galimybes imtis naujų investicinių projektų“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, pastebėta, kad regionuose įsikūrusių įmonių pateiktų paraiškų dalis yra didesnė negu Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miesto įmonių ir sudaro daugiau nei 54 proc. nuo bendro kompensavimų skaičiaus. Tai rodo, kad regionuose verslininkai aktyviai kuria naujas įmones ir vykdo plėtrą esamose.

Įmonės, kurios su kredito įstaiga sudarė paskolos ar lizingo sutartis iki 2014 sausio 1 dienos, gali susigrąžinti iki 50 proc. palūkanų. Įmonės, sudariusios finansavimo sutartis po minėtos datos ir registruotos Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miesto savivaldybėje, gali susigrąžinti 70 proc., o jeigu įmonė registruota regione, gali gauti net iki 95 proc. palūkanų kompensaciją. Paraiškas INVEGAI verslo atstovai gali teikti iki š. m. rugpjūčio 31 dienos.

Nuo 2009 m. iki 2015 m. gegužės pabaigos beveik 4 800 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių bei pradedančiųjų verslininkų kompensuota 15,98 mln. eurų palūkanų. Iš viso priemonei įgyvendinti skirta 17,87 mln. eurų lėšų.