Bendradarbiavimas su suomiais – neskubant, bet užtikrintai

Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, 2012 m. vasario 21 d. surengė nemokamą seminarą „Suomija – stabilus verslo partneris“.

Seminaro metu „GatewayBaltic“ eksporto ekspertas Martins Tiknuss pristatė Suomijos rinką, Lietuvos įmonių eksporto ir importo galimybes, patraukliausius pramonės sektorius. Pasak jo, Suomija eksportuoja chemijos, elektronikos, mašinų ir įrangos, medienos ir metalo pramonės produktų, tačiau pagrindinės importo prekės taip pat yra iš šių sektorių.  Nors pagrindiniai Suomijos importo ir eksporto partneriai yra Rusija, Švedija ir Vokietija, tačiau Lietuvos įmonės, galinčios tiekti įvairias detales, sudedamąsias dalis ir žaliavą šiems produktams gaminti, turėtų atkreipti dėmesį į Suomijos rinkos potencialą. UAB „Danstemos statyba“ direktorius Edmundas Pranculis pasidalijo savo bendradarbiavimo su suomiais patirtimi. Jis pažymėjo, kad nors suomiai ilgai svarsto dėl bendradarbiavimo, tačiau yra linkę užmegzti ilgalaikius santykius, todėl patarė suomių neskubinti, bet būti atkakliems. UAB „Onninen“ pardavimo direktorius Mindaugas Žiubikas atkreipė seminaro dalyvių dėmesį į suomių vertybes, darbo etiką ir principus.

Seminare dalyvavo 25 įmonių atstovai, kurių apklausa parodė, kad seminaras buvo naudingas, o renginyje įgytos žinios turės įtakos, vykdant įmonių veiklą.

„GatewayBaltic“ eksporto konsultantas Martins Tiknuss.

Suomija – stabilus ir patikimas verslo partneris Šiaurėje (I dalis)

Suomija – stabilus ir patikimas verslo partneris Šiaurėje (II dalis)

UAB „Onninen“ pardavimo direktorius Mindaugas Žiubikas

Onninen: suomių koncerno įmonė. Vertybės. Atsakomybė. Tradicijos.